“Jedynie gdy ma walkę, trenuje ze mną, a teraz trenuje ze mną” – Tajemnicze nagranie z udziałem trenera Khabiba i rzekomy powrót na UFC 300

Fot. Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Błyskawicznie rozniosło się po Internecie tajemnicze nagranie głosowe, w którym jeden z trenerów Khabiba – Javier Mendez – zasugerował powrót zawodnika do MMA.

Zobacz również: “Odcinamy przeszłość grubą kreską” – Paulina Klimek wraca do pracy w KSW


Nurmagomedov zakończył karierę pod koniec 2020 roku po wygranej z Justinem Gaethjem. Tuż przed tym pojedynkiem zmarł ojciec Khabiba, który przez całą karierę był u jego boku i właśnie to miało być jedną z przyczyn odejścia na emeryturę.

Temat ponownego wejścia do klatki 35-cio latka regularnie wraca niczym bumerang i ponownie powrócił kilka godzin temu. Wszystko za sprawą tajemniczego nagrania audio, które co warte podkreślenia, po pierwsze pochodzi z niewiadomego źródła, a po drugie nieznana jest również data jego powstania.

W rzeczonym nagraniu Javier Mendez mówi, że Khabib aktualnie z nim trenuje, a zdarzało się to jedynie wtedy, gdy miał zaplanowana walkę:

(Wypowiedź pod reklamą)


On zawsze trenuje. Zawsze. Natomiast nigdy nie trenuje ze mną. Jedynie gdy miał zaplanowaną walkę trenował ze mną. Tyle mogę powiedzieć. Nie wiem, czy będzie walczył, czy nie, ale trenuje ze mną. Powiedział też do mnie: “Trenerze, tym razem mamy więcej czasu, ponieważ jeszcze nie jestem w trybie walki…” Jeszcze!

(Nagranie na samym dole artykułu)

Zobacz również: Parnasse chwalony przez Abdelaziza! Dołączy do jego menedżmentu?


Wielkimi kroktami zbliża się jubileuszowa gala UFC 300, której walka wieczoru nie jest jeszcze znana. Do tej pory nie ma również w karcie pojedynku, który “rozbiłby bank.” Jako że na tym wydarzeniu Leon Edwards ma stanąć do obrony pasa kategorii półśredniej, a starcie z Belalem Muhammadem nie jest potwierdzone, fani snują domysły, że może dojdzie do pojedynku Nurmagomedov vs Edwards.

Warto wspomnieć, że przez lata mówiło się o potencjalnym starciu Khabiba z Georgesem St. Pierrem, które z pewnością byłoby ciekawą opcją na UFC 300. Nie sposób nie wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku GSP miał zawalczyć w grapplingu na gali UFC Fight Pass Invitational, jednak ostatecznie wypadł z niej z powodu kontuzji.

Zobacz również: Jones wspiera decyzję Adesanyi – “Jestem z Ciebie dumny, mistrzu”


Wszystkie spekulacje odnośnie potencjalnego powrotu Khabiba trzeba jednak brać z dużym przymrużeniem oka. Nie znane jest bowiem ani źródło, ani data powstania nagrania głosowego z udziałem trenera Khabiba. Nawet jeśli wspomniane nagranie jest stosunkowo nowe, nie musi ono oznaczać powrotu Nurmagomedova, który raczej dotrzyma obietnicy złożonej swojej matce i nie powróci do startów.

Poniżej nagranie:

Zobacz również: Jon Jones reaguje na zakończenie współpracy UFC z USADA

Źródło: X MmaUnderdogs

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *