“Odcinamy przeszłość grubą kreską” – Paulina Klimek wraca do pracy w KSW

Fot. X klimekone + Fb KSW

Zawieszona kilka miesięcy temu przez KSW Paulina Klimek już niedługo powróci do swoich obowiązków w organizacji.

Zobacz również: Oto moment, w którym Ngannou posłał na deski Fury’ego szokując świat!


Klimek swoją karierę w braży MMA rozpoczynała jako dziennikarka w redakcji Inthecage.pl. Następnym etapem była praca dla KSW, gdzie przez kilka ostatnich lat pełniła rolę tłumaczki, konferancjerki na ważeniach czy innych wydarzeniach medialnych, a także przeprowadzała wywiady z zawodnikami na oficjalnym kanale organizacji.

W lipcu tego roku największa organizacjia MMA w Polsce postanowiła ograniczyć obowiązki Pauliny wobec Federacji KSW w sferze publicznej do odwołania. Przyczyną zawieszenia Klimek miały być jej “ostatnie aktywności i silne deklaracje polityczne w sferze publicznej”.

Prezenterka KSW pod koniec czerwca poprowadziła konwencję Konfederacji, natomiast kilka dni później w wywiadzie dla Gazeta.pl zadeklarowała, do której partii jest jej najbliżej:

Mam konserwatywne, tradycjonalistyczne poglądy i jest mi najbliżej do Konfederacji. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, jestem praktykującą i wierzącą katoliczką. Mój światopogląd jest najbliższy temu, co mówi Konfederacja. Jeżeli miałabym powiedzieć do której opcji mi najbliżej, to właśnie do niej.

Zobacz również: Parnasse chwalony przez Abdelaziza! Dołączy do jego menedżmentu?


Organizacja KSW przesłała portalowi wirtualnemedia.pl następujące oświadczenie, potwierdzające zawieszenie Pauliny:

– W związku z ostatnimi aktywnościami Pauliny i jej silnymi deklaracjami politycznymi w sferze publicznej, Zarząd KSW podjął decyzję o ograniczeniu obowiązków wobec Federacji KSW w sferze publicznej, do odwołania. Podkreślamy również, że jako federacja sportowa, KSW jest organizacją apolityczną, która nigdy nie opowiadała się za żadną ze stron sceny politycznej. Stoimy na stanowisku, że sport powinien stać pomiędzy podziałami i łączyć ludzi odmiennych poglądów, ras czy religii oraz przedstawicieli różnych grup etnicznych czy społecznych. Jesteśmy także dumni z faktu, że od ponad 19 lat organizujemy gale, na których występują zawodnicy, wyznawcy różnych religii, orientacji i koloru skóry. W duchu tych wartości będziemy organizować także w przyszłości kolejne gale i wydarzenia sportowe.

– W przeszłości Federacja KSW udzielała mocnego i zdecydowanego wsparcia jedynie w sytuacjach, w których uważaliśmy, że musimy stanąć po stronie słabszych i pokrzywdzonych. Miało to miejsce w przypadku udzielonego wsparcia dla obywatelek i obywateli Ukrainy w związku z napaścią rosyjską na ich kraj czy też wspierając stowarzyszenia działające na rzecz pomocy zwierzętom, jak chociażby w przypadku stowarzyszenia Stop Walkom Psów.

(Koniec oświadczenia)

Wszystko wskazuje na to, że przy okazji najbliższej gali KSW, która odbędzie się 11 listopada, Klimek powróci do swoich obowiązków. Wczoraj Paulina poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że poprowadzi Strefę Fana przed galą KSW 88:

(Dalsza część pod reklamą)


Odcinamy przeszłość grubą kreską i widzimy się na Strefie Fana przed XTB KSW 88, którą znów dla was poprowadzę.

(Poniżej post osadzony bezpośrednio z X/twittera)
Mimo że post dotyczy jedynie prowadzenia Strefy Fana, to można domniemywać, że Paulina powraca w pełni do pracy w KSW i ponownie będzie pełniła rolę prezenterki i tłumaczki.

Zobacz również: Sprzeciwił sie wojnom, po czym wstawił zdjęcie z Kadyrovem. Co dokładnie Khamzat powiedział w klatce po wygranej z Usmanem?

Źródło: X klimekone / wiadomosci.gazeta.pl / wirtualnemedia.pl

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *