Sprzeciwił sie wojnom, po czym wstawił zdjęcie z Kadyrovem. Co dokładnie Khamzat powiedział w klatce po wygranej z Usmanem?

Fot. Yt UFC + Ig khamzat_chimaev

Khamzat Chimaev wstawił na media społecznościowe zdjęcie z Ramzanem Kadyrovem tuż po tym, jak po wygranej z Usmanem zaapelował o pokój na świecie.

Zobacz również: Jak walkę Khamzata z Usmanem punktowały media, fani i Dana White?


Czeczen kilka godzin temu zaliczył najważniejszą wygraną w karierze zwyciężając z Kamaru Usmanem na dystansie trzech rund. W Internecie pojawiło się sporo komentarzy dotyczących oceny tej walki, a punktację mediów, fanów oraz szefa UFC można zobaczyć w tym artykule.

Chimaev w wywiadzie w klatce z pewnością wielu zaskoczył, nawiązując do wojen na Ukrainie czy w Izraelu i apelując, by na świecie zapanował pokój:

(Wypowiedź pod reklamą)


Wiecie, co się teraz dzieje na świecie. Nie byłem szczęśliwy w klatce, widząc umierające dzieci. Nie ma znaczenia gdzie – Ukraina, Syria, Afganistan, Palestyna, USA – nie ma znaczenia. Kiedy dzieci umierają, jest to ciężkie. Kocham dzieci. Mam synka, który czeka na mnie w domu. Ma tylko trzy miesiące. W momencie gdy on tylko płacze, wiem jak tamci ludzie się czują. Chciałbym, żeby było dobrze na świecie. Mam nadzieję, że tak będzie. Muzułmanie, Chrześcijanie, Żydzi… Nie ma znaczenia. Proszę, bądźcie razem. Pozwólnie nam żyć dobrze na tym świecie. Pozwólcie nam być szczęśliwymi.

Słowa te nie przeszkodziły mu w pokazaniu poparcia dla Ramzana Kadyrova, z którym od dłuższego czasu Khamzat utrzymuje relacje. Zawodnik kilkadziesiąt minut po walce wstawił na swojego Instagrama zdjęcie z przywódcą Czeczenii, który wspiera działania wojenne na Ukrainie.

(Poniżej post osadzony bezpośrednio z Instagrama)

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Khamzat Chimaev (@khamzat_chimaev)

Zobacz również: Jones wspiera decyzję Adesanyi – “Jestem z Ciebie dumny, mistrzu”


Co ciekawe, jeden z komentujących nawiązał właśnie do wywiadu w klatce, nazywając żartem postawę Khamzata:

Największym żartem jest to, że po walce przyniósł sympatię Ukrainie i Palestynie, że nie chce, żeby ginęły dzieci i ludzie… Ale siedzi z człowiekiem, który promuje wojnę i sam podejmuje czynne działania bojowe przeciwko ukraińskim cywilom… W tym dzieci…

(Poniżej oryginalny komentarz)

Wywiad z Khamzatem można obejrzeć poniżej – 0:52.

Zobacz również: “Jestem krok za Wami” – Gamrot reaguje na zastąpienie Oliveiry Volkanovskim

Źródło: Ig khamzat_chimaevYt UFC

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *