Jak walkę Khamzata z Usmanem punktowały media, fani i Dana White?

Fot. Chris Unger/Zuffa LLC via Getty Images + Yt MMAFightingonSBN + ufc.com

Na stronie mmadecisions.com pojawiła się punktacja mediów oraz fanów pojedynku Khamzata Chimaeva z Kamaru Usmanem.

Zobacz również: Jones wspiera decyzję Adesanyi – “Jestem z Ciebie dumny, mistrzu”


Podczas wyczekiwanej gali UFC 294 Czeczen pokonał Nigeryjczyka większościową decyzją sędziowską: 29-27, 29-27, 28-28. Poniżej oficjalne karty punktowe i ocena każdej rundy w wykonaniu wszystkich arbitrów.

Jak widać, wszyscy trzej sędziowie nie mieli problemu z oceną pierwszej rundy i wypunktowali ją 10-8 na korzyść Chimaeva.  Czeczen już w pierwszych sekundach obalił rywala i konsekwentnie rozbijał bezradnego w tej odsłonie Usmana.

Dwie kolejne rundy były zdecydowanie bardziej wyrównane, co widać po punktacji sędziów, bowiem żadna z tych odsłon nie została oceniona przez wszystkich trzech arbitrów na korzyść jednego zawodnika. Rundy te były toczone w znacznej większości w stójce i aktywność zawodników była mniejsza niż w odsłonie otwierającej pojedynek.

Na 29 punktujących mediów, 21 punktowało na korzyść Chimaeva, 4 na korzyść Usmana, a 4 na remis.

(Pod reklamą szczegółowa punktacja)


Wśród fanów punktujących na stronie mmadecisions.com, na ten moment największa część osób – 41,1% – wskazała na remis (28-28). Druga najczęstsza punktacja – 24,4% osób – to 29-27 na korzyść Khamzata. Poniżej grafika:

Zobacz również: Jon Jones reaguje na zakończenie współpracy UFC z USADA


Rozkładając wszystko na poszczgólne rundy, pierwszą 74,2% fanów wskazało w stosunku 10-8 na Chimaeva, drugą 82,1% w stosunku 10-9 na Usmana oraz trzecią 65,1% na Usmana.

Punktacja fanów została zaczerpnięta ze strony mmadecisions 21 października o godzina 23:58. Jak wygląda punktacja teraz, możesz zobaczyć tutaj.

Dana White zapytany na konferencji o punktację tej walki, wydawał się być osobą, która nie skupiała się za bardzo na ocenie pojedynku, tylko na delektowaniu się nim:

(Wypowiedź pod reklamą)


Jak punktowałem? Nie wiem, nie punktowałem tego. Pierwsza runda… Dużo się mówiło, że była 10-8. Pierwsza runda była prawdopodobnie 10-8. Jak było dalej od tego momentu, nie wiem.

Cytowana wypowiedź w poniższym materiale – 9:00.

Zobacz również: “Jestem krok za Wami” – Gamrot reaguje na zastąpienie Oliveiry Volkanovskim

Źródło: mmadecisions.com / Yt MMAFightingonSBN

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *