“Nie wygląda to dobrze” – Anzor Azhiev o umiejętnościach parterowo – zapaśniczych Pereiry

Fot. screen Yt Artur Przybysz, Carmen Mandato/Getty Images

Jeden z trenerów Jana Błachowicza – Anzor Azhiev – nie ocenia wysoko umiejętności parterowo – zapaśniczych Alexa Pereiry, biorąc pod uwagę dostępne materiały.

Zobacz również: “Ten cholerny, rosyjski paszport…” – Azhiev i Shamaev wciąż z problemami wizowymi


W związku z niedawnym ogłoszeniem pojedynku Błachowicza z Pereirą, Anzor Azhiev udzielił wywiadu Arturowi Przybyszowi, w którym poruszono osobę Alexa. Jako że wspólnym mianownikiem Polaka i Brazylijczyka jest Adesanya, Anzor porównał Pereirę z Israelem, wskazał, który z nich jest łatwiejszym rywalem oraz zdradził, że przygotowania pod Alexa będą wygądały bardzo podobnie do przygotowań pod Nigeryjczyka:

Ja myślę, że dużo zmian nie będzie. To będą przygotowania takie same jak pod Israela. Ale zawsze czymś tam każdy przeciwnik różni się i trzeba być na wszystko gotowym. Oczywiście stójkowo musimy się przygotować. Musimy ze stójkowiczami sparingi robić. Ale Alex, moim zdaniem jest bardziej niebezpieczny, jeżeli trafi. Israel ma bardzo dynamiczne, szybkie nogi, ale bardziej jest taki, że ustawia cię. On z Jankim, jakby to powiedzieć… Ostrożnie walczył. Tutaj, naszym zdaniem, trochę inaczej będzie ta walka wyglądała. Ale jeżeli pytasz, czy trudniejszy to będzie rywal czy łatwiejszy – moim zdaniem Pereira łatwiejszy jest i on jest wymarzonym przeciwnikiem.

Zobacz również: “Taki kontrakt byłby realny” – Błachowicz zdradza potencjalną kwotę za rewanż z Adesanyą w kategorii 84 kg


Prowadzący zasugerował, że Brazylijczyk nie ma za dobrych umiejętności parterowo – zapaśniczych, z czym Azhiev zgodził się:

Tak myślimy, ale nie wiadomo. Patrząc na jego ruchy, jak się zachowuje przy siatce, oglądając jego tam jakieś filmiki różne – nie wygląda to dobrze. Nie wygląda, że on jest jakiś techniczny, czy że ma koordynację jeżeli za jedną nogę go złapiesz… Nie wygląda to dobrze. A ja, uwierz mi, dużo widziałem zawodników oglądając walki. Ale wiesz jak jest – trening treningiem, filmik filmikiem, a walka to jest walka.

Azhiev docenia umiejętności stójkowe Brazylijczyka, podkreślając jednak, że Błachowicz umie walczyć z tego typu zawodnikami:

(Wypowiedź pod reklamą)


W stójce trzeba być bardzo ostrożnym. Janek oczywiście ze stójkowiczami dobrze sobie radzi. On sobie z nimi w stójce pracuje, jak gdzieś tam czuje, że jest zmęczony, albo jest jakiś dyskomfort, to on sobie wywraca, kontroluje. Ma dobrą kontrolę i wyszlifowany parter. (…) Bardzo dobry przeciwnik pod Janka, ale nie lekceważymy go. Oczywiście trzeba być z nim bardzo ostrożnym. No i tak samo jeśli chodzi o stójkę, jak Janek też trafi, to uwierz mi, Pereira pójdzie spać.

Starcie Błachowicza z Pereirą będzie co – main eventem gali UFC 291, która odbędzie się 29 lipca. Walką wieczoru tego wydarzenia będzie rewanżowe starcie Dustina Poiriera z Justinem Gaethje’m o pas BMF.

Cały wywiad znajdziesz poniżej – wypowiedź Anzora od 4:00.

Źródło: Yt Artur Przybysz

Zobacz również: “100 $ dla tego, kto…” – Dana White na wizji zapłacił dziennikarzowi za trafną odpowiedź! (+video)

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *