“Taki kontrakt byłby realny” – Błachowicz zdradza potencjalną kwotę za rewanż z Adesanyą w kategorii 84 kg

Fot. screen Yt Przemek Górczyk Podcast, comparic.pl, Jeff Bottari/Zuffa LLC

Jan Błachowicz w jednym z ostatnich wywiadów, zapytany o potencjalne zejście do kategorii średniej i drugą walkę z Adesanyą, zdradził konkretną kwotę, jaką próbowałby wynegocjować wraz ze swoim sztabem za ten pojedynek.

Zobacz również: “100 $ dla tego, kto…” – Dana White na wizji zapłacił dziennikarzowi za trafną odpowiedź! (+video)


Były mistrz UFC kategorii 93 kg przez całą karierę walczył w tej dywizji. Wszystkich zszokowała zatem deklaracja Jana sprzed 10 miesięcy, że mógłby zejść do kategorii 84 kg:

Może ja powinienem ściąć wagę i dać mu rewanż (Adesanyi) w jego kategorii? Jeśli miałbym taką szansę – czemu nie. Z “Izzym” o jego pas – mógłbym spróbować. Jestem duży, ale wiesz, walka o tytuł. Mogę się trochę mocniej poświęcić.

Błachowicz kilka dni temu był gościem na kanale “Przemek Górczyk Podcast”, gdzie w ponad godzinnej rozmowie poruszono wiele tematów, zaczynając od początków kariery i kończąc na planach na przyszłość.

Zobacz również: “Ciężkie negocjacje finansowe nas czekają” – Wojsław Rysiewski o potencjalnej walce Bogdana Gnidko o pas

W kontekście potencjalnego zejścia do kategorii średniej i nakładania sobie przez wielu ludzi ograniczeń, prowadzący spytał Jana, czy ma w swoim bliskim otoczeniu osoby, które odradzają mu robienie pewnych rzeczy, jak chociażby przejście do dywizji 84 kg:

(Wypowiedź pod reklamą)


– Wiesz co, dużo ludzi tak mówi, ale to jest na zasadzie: “Kurde, Jano, jak Ty to chcesz zrobić?” Ja mówię, oczywiście w cudzysłowiu: “Słuchaj, jakby Tobie dali banię dolarów, nie tyrałbyś?”

– Oczywiście, że bym tyrał! [Odpowiedź prowadzącego]

– No właśnie! I mówię: “To tobimy?” “Robimy!” Wiadomo, że byłoby więcej (śmiech).

Po stwierdzeniu: “Wiadomo, że byłoby więcej”, prowadzący dopytał, czy faktycznie dostałby ponad “bańkę” dolarów i rzucił rzucił kwotę “dwóch baniek”, na co Błachowicz przytaknął:

– Ze dwie myślę… Nie wiem, ze dwie by trzeba było wziąć.

– Łeee, nie macie tak źle w takim razie w tym UFC.

– Nie no, ja nie narzekam.

– Dojeb*nie! Nie wiedziałem, że dostajesz aż takie kontrakty.

(Dalsza część wypowiedzi pod reklamą)


– Nie no, takiego nie mam, ale bym miał!

– Fajterzy czasami mówią, ile dostają za daną walkę, albo Dana White gdzieś tam powie, wiec to byłby naprawdę gruby kontrakt. Zwłaszcza jak mieszkasz w Polsce.

– Wiesz, ja tak sobie gadam… Na pewno byśmy walczyli o jak największe pieniądze. Ale wydaje mi się, że taki kontrakt byłby realny.

Cały wywiad można odsłuchać poniżej – cytat od 1:14:42.

Źródła: Yt Przemek Górczyk Podcast, Yt MMAFightingonSBN

Zobacz również: UFC 1 – jak wyglądał początek wielkiej organizacji?

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *