DONIESIENIA: Niedowidzący na jedno oko Sharabutdin Magomedov, w debiucie dla UFC podejmie zawodnika z TOP 15 – Dereka Brunsona

Fot. The Scrap / sportskeeda.com

Według niepotwierdzonych oficjalnie doniesień, niedowidzący na jedno oko Sharabutdin Magomedov, który związał się z UFC na początku tego roku, zadebiutuje podczas październikowej gali UFC 294 w Abu Dhabi, a jego rywalem ma być zajmujący ósme miejsce w rankingu Derek Brunson.

Zobacz również: “Nie wygląda to dobrze” – Anzor Azhiev o umiejętnościach parterowo – zapaśniczych Pereiry


Pochodzący z Dagestanu “Shara Bullet” w 2018 roku doznał kontuzji oka, po której musiał przejść operację, w wyniku czego nie dowidzi na wspomniane oko.

Fot. Twitter mmamania

Poza charakterystycznym wyglądem, Magomedov ma również bardzo porywczy charakter. “Viralowo” rozniósł sie po Internecie jego brutalny nokaut w miejscu publicznym, jaki zafundował mężczyźnie, który w centrum handlowym w Dagestanie pocałował kobietę na jego oczach. Bójka pomiędzy dwoma panami, rozpoczęta tak naprawdę przez mężczyznę, któremu “Shara Bullet” zwrócił uwagę po pocałowaniu kobiety, szybko została zatrzymana przez ochronę.

Zawodnik jednak nie odpuścił i gdy mężczyzna wychodził z centrum handlowego, Magomedov pozbawił wspomnianego człowieka przytomności ciosem z ręki, po czym dobił go stopą.

(Nagranie z zajścia pod reklamą)


O Magomedovie dosyć głośno zrobiło się również wczoraj. Dagestańczyk bowiem w walce grapplingowej, mierząc się z Polakiem mieszkającym na Filipinach – Jakubem Bilko – po tym jak został poddany skrętówką, kopnął ze złości Jakuba. “Shara Bullet” rzekomo umówił się z Bilko przed walką, że Polak nie będzie korzystał ze skrętówek, by nie narażać go na kontuzję. Nagranie poniżej:

O walce Magomedova z Brunsonem doniósł twitterowy profil MMA UNCENSORED:

Niepokonany Sharabutdin Magomedov (11-0) wywodzący się z kickboxingu, dziesięciokrotnie kończył swoich rywali przed czasem. 29-latek, który walczy w MMA od 2017 roku, w ostatnim pojedynku skończył rywala w zaledwie 8 sekund.

Zobacz również: “Ten cholerny, rosyjski paszport…” – Azhiev i Shamaev wciąż z problemami wizowymi


Zajmujący ósme miejsce w rankingu UFC Derek Brunson, który od 2019 do 2021 roku był na fali 5 wygranych z rzędu, aktualnie ma na koncie dwie porażki – z Jaredem Cannonierem i Dricusem Du Plessisem.

Warto wspomnieć, że będzie to kolejne w ostatnim czasie zestawienie, w kórym zawodnik z rankingu podejmie rywala spoza czołowej 15-stki. Pierwszego lipca znany z występów w KSW Abus Magomedov, zmierzy się z siódmym w rankingu Seanem Stricklandem, a 29 lipca piąty w rankingu Paulo Costa, podejmie debiutującego w UFC Ikrama Aliskerova (14-1).

Poniżej znajdziesz film z zawodnikami spoza TOP 15, którzy pokonali czołówkę UFC:

 

Źródło: Twitter MMA Uncensored

Zobacz również: UFC 1 – jak wyglądał początek wielkiej organizacji?

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *