Bartosz Szewczyk dostał ofertę od KSW. Zawodnik zdradził nazwisko rywala jakiego mu zaproponowano

Fot. Screenshot Youtube Kanał Sportowy / KSW fanpage

W najbliższą sobotę na gali FEN 37 Szymon Bajor miał zmierzyć się z Adamem Wieczorkiem o tymczasowy pas kategorii ciężkiej. Zawodnik z Chorzowa ostatecznie wypadł ze względów zdrowotnych i na zastępstwo nieoczekiwanie wskoczył walczący na co dzień w dywizji półciężkiej, młody Bartosz Szewczyk, który ma zaledwie trzy walki na koncie.

Zobacz również: Materla zawalczy na KSW 66? Kawulski uchyla rąbka tajemnicy o ofercie jaką złożył zawodnikowi

W czwartek w programie Octagon Live na Kanale Sportowym gościł Wojsław Rysiewski. Dyrektor sportowy KSW zdradził, że prowadzone były romowy z Szewczykiem dotyczące jego występów w największej polskiej organizacji, jednak ze względu na to, że zawodnik ma ważną umowę z FENem, strony nie doszły do porozumienia. Rysiewski dodał jednak, że jeżeli tylko Bartkowi skończy sie kontrakt, to zaproponuje mu duże pieniądze, aby przeszedł do KSW.

Drugim gościem programu był Bartosz Szewczyk. Prowadzący – Maciej Turski – spytał zawodnika o jego dalsze plany jeśli chodzi o karierę MMA. Reprezentant Akademii Sportów Walki Wilanów jasno dał do zrozumienia jaki jest jego cel:

Jedyną organizacją która mnie interesuje jest UFC i do tego dążę. Dlatego tak bardzo zależy mi na kolejnym wygranym pojedynku. Na ten moment kariery nie tak ważne są pieniądze jak po prostu dopisywanie kolejnych cennych zwycięstw. UFC, w to celuję.

Maciej Turski dopytał również o rozmowy z KSW o których wspominał kilka minut wcześniej Wojsław Rysiewski. Szewczyk odniósł się do tego zdradzając również rywala jakiego mu zaproponowano:

Była propozycja walki z… Nie wiem czy mogę powiedzieć… Z tym Damianem Piwowarczykiem. Ja byłem bardzo zajarany, tym bardziej, że oni mówią, że młody prospekt. Takich młodych dwóch zawodników, którzy zaczynają się rozwijać, by stanęli… No dla mnie mega walka. Chciałbym żeby doszło do takiej walki, no ale myślę, że może być ciężko, tym bardziej że raczej zwiążę się z federację FEN na dłużej.

Damian Piwowarczyk jest w wieku Szewczyka (ur. 1997) i zadebiutował w KSW we wrześniu na gali z numerem 63 zwyciężając z Marcinem Trzcińskim przez poddanie w 2 rundzie. Jego aktualny bilans wynosi 4-0.

Cytowane wypowiedzi można odsłuchać na poniższym nagraniu. (1:17:01)

Źródło: Youtube Kanał Sportowy

Zobacz również: KSW wprowadza oficjalne rankingi – znamy przybliżony termin

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *