Damian Janikowski vs Piotr Strus na Stadionie Narodowym? – “Rozeszliśmy się klubowo, także walka może być na horyzoncie”

Fot. screen + materiały prasowe ACA 92

Damian Janikowski i Piotr Strus przez długi czas trenowali ze sobą w WCA. Po ostatnich roszadach w Warszawskim Centrum Atletyki, zawodnicy nie reprezentują tego samego klubu i z ostatnich wypowiedzi obu Panów wynika, że zgodziliby się na wspólną walkę.

Zobacz również: “Raczej pieniądze, używki i zryty beret…” – Damian Janikowski komentuje śmierć Murańskiego


Artur Przybysz na swoim kanale w rozmowie z olimpijczykiem, nawiązał do doniesień o drugiej gali KSW na stadionie narodowym, która miałaby sie odbyć w maju lub czerwcu i spytał Damiana, czy byłby chętny na stoczenie pojedynku z Piotrem Strusem:

Na stadionie? Fajnie! Kiedyś w 2017 roku jak miałem swój debiut, to chyba też Piotrek wtedy się odzywał, bo nie trenowaliśmy razem. Teraz też już rozeszliśmy się klubowo, także walka może być na horyzoncie i jest taka możliwość, że pewnie z organizacji Strife, gdzie teraz będzie toczył swój pojedynek, może później dostanie kontrakt z KSW. Także jeżeli maj, czerwiec, miałaby być walka w Warszawie – ja kontra Piotrek – jak najbardziej, biorę to.

Prowadzący spytał ironicznie olimpijczyka, czy dla Strusa walka z Janikowskim byłaby dobra na odbudowanie, na co Damian odparł:

Już nie na odbudowę. Na odbudowę to teraz ma jakiegoś ogórka, ze mną to będzie miał mocne przetarcie i może być to dobry hamulec w jego karierze! (śmiech) Ale spoko, my się lubimy, szanujemy, ale walkę spokojnie mogę z nim dać. Tym bardziej, że to Warszawa. Ja jestem słoikiem Warszawskim, on jest z Warszawy, także ta walka byłaby bardzo ciekawa dla publiczności.

Zobacz również: Zawodnik z kryminalną przeszłością, który znokautował Jonesa na sparingu – Adlan Amagov


Kilkanaście godzin wcześniej Artur Przybysz rozmawiał z Piotrem Strusem, który także wyraził chęć, by skrzyżować rękawice z Janikowskim:

Po tym, kiedy zakończyłem kontrakt z ACA, wiadomo, że jednym z najlepszych dla mnie rozwiązań jest powrót do organizacji KSW. Myślę, że tak. Jesteśmy kolegami z Damianem, razem długo trenowaliśmy, ale myślę, że zarówno ja, jak i Damian, nie widzimy żadnych przeciwwskazań ku temu, żebyśmy skrzyżowali rękawice. Jak Damian zaczynał, to robiliśmy takie, nazwijmy to podjazdy pod taką walkę. Może to i fajny pomysł.

Warto wspomnieć, że w 2021 roku Strus wylądował na stole operacyjnym z poważną kontuzją – połamaną kością twarzy – której nabawił się na sparingu właśnie z Janikowskim. Mimo że Piotr w jednym z wywiadów dał do zrozumienia, że ma drobne pretensje do Damiana o ten uraz, to zaznaczył, że w ich potencjalnej walce tamta sytuacja nie będzie miała żadnego znaczenia:

Nie chciał bym tylko tego budować, wiesz, na zasadzie takiej, że on mnie skontuzjował i teraz wyrównujemy rachunki. To jest kompletnie nie ten “case”, bo ja z Damianem dawno już to wytłumaczyliśmy. Z Damianem rozmawiam, jesteśmy kolegami, dzwonimy do siebie od czasu do czasu. (…) Nie raz już widzieliśmy w MMA walki kolegów. Myślę, że gdyby taka propozycja wpłynęła, to by była bardzo fajna sportowa walka. Fajna, bo od dłuższego czasu Damian już mieszka w Warszawie, ja jestem, nazwijmy to Warszawiakiem. Więc myślę, że jeżeli chodzi o ten teren, to fajnie by było się pokazać, tymbardziej, że na stadionie narodowym. Jeżeli KSW by widziało taką szansę, to ja jak najbardziej na tak.

Całe wywiady z Janikowskim i Strusem znajdziesz poniżej.

Cytowana wypowiedź – 5:33 oraz 6:57.

Cytowana wypowiedź – 10:47.

Zobacz również: Wpisy Mirosława Oknińskiego, które wywołały burzę

Źródło: Yt Artur Przybysz

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *