BREAKING! Anthony „Rumble” Johnson wraca do MMA w kategorii ciężkiej!

Ogłoszenie emerytury przez „Rumble’a” było dla wielu szokiem. Część osób była wręcz przekonana, że Amerykanin prędzej czy później wróci. Te osoby nie myliły się.

Menadżer Johnsona – Ali Abdelaziz – w rozmowie dla ESPN zdradził, że „Rumble” planuje powrót do walk w 2020 roku. Będzie toczył pojedynki w wadze ciężkiej.
Anthony wróci do UFC najwcześniej w marcu przyszłego roku, ponieważ przez 6 najbliższych miesięcy musi być badany przez USADĘ. 35-latek mówi, że chciałby zawalczyć z Alistairem Overeemem (z którym ma od dawna konflikt) bądź z Juniorem Dos Santosem.

Warto wspomnieć, że Johnson zadebiutował w UFC w 2007 jako zawodnik wagi półśredniej. Przez kilkukrotne niezrobienie wagi został wyrzucony z UFC. Wrócił do organizacji w 2014 roku jako zawodnik wagi półciężkiej. Po 3 zwycięstwach – z Philem Davisem, Antonio Rogerio Nogueirą i Alexandrem Gustafssonem dostał szansę walki o pas z Danielem Cormierem. Johnson przegrał przez poddanie w 3 rundzie.

Odbudował się kolejnymi 3 zwycięstwami: z Jimmi Manuwą, Ryanem Baderem i Gloverem Teixeirą, po czym ponownie dostał szansę wywalczenia pasa z rąk Cormiera. AJ ponownie przegrał przez poddanie i ogłosił przejście na emeryturę, z której właśnie powraca.

Zobacz również: Norman Parke o zakulisowym zajściu z Mateuszem Gamrotem: „Kopnął mnie w nogę!”

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *