Kilka słów do złodzieja z kanału Cage of MMA

Po dłuższej przerwie spowodowanej prywatnymi obowiązkami, chciałbym powrócić z trochę nietypowym wpisem, bowiem chciałbym się odnieść do niejakiego Tropiciela z Cage of MMA.

Jestem subskrybentem owego kanału i często oglądam jego odcinki, głównie za sprawą ciekawego montażu i fajnych efektów dźwiękowych, bo moim zdaniem to tylko ten element jest warty uwagi w jego produkcjach.
Ostatnio opublikował pierwszy odcinek z nowego cyklu pt.: „Ciekawostki”. Postanowiłem oczywiście odsłuchać i nieco się zdziwiłem. Pierwsza ciekawostka brzmiała następująco: „Kamil Waluś zagrał drugoplanową rolę w jednym z odcinków serialu kryminalnego „Malanowski i Partnerzy”. Normalnie jakbym czytał mojego bloga. Dokładnie ciekawostka nr 67 z tego wpisu, słowo w słowo to samo w skali 1:1.

Ciekawostka nr 3 brzmiała: „Mariusz Pudzianowski w 2007 roku dostał ofertę walki w PRIDE.” Kolejna kopia 1:1 ode mnie. Ciekawostka nr 2 z tego wpisu.

Ciekawostka nr 4 w odcinku Tropiciela brzmiała: „Damian Grabowski miał zmierzyć się w 2009 roku na gali Beast of East z Valentinem Overeemem, jednak kontuzja wykluczyła Polaka z tego pojedynku i na zastępstwo wskoczył wracający po 4 latach przerwy Rafał Dąbrowski”. Bliźniaczo podobna do ciekawostki nr 75 z tego wpisu.

Jednym z założeń mojego bloga jest, aby to, co tutaj tworzę, było unikalne. Korzystam też oczywiście z innych treści: cytaty z wywiadów czy cudze zdjęcia, ale za każdym razem podaję źródło.

Połowa Twojego odcinka, Tropicielu, (jak i zresztą cały cykl ciekawostek, który tak naprawdę ja zapoczątkowałem, ale na to można przymknąć oko) została stworzona na podstawie moich ciekawostek, a więc uważam, że powinieneś (a wręcz jest to Twój obowiązek) pod koniec chociaż wspomnieć, skąd korzystałeś. Wtedy nie byłoby żadnego problemu.

Tylko o to chodzi. Ja się namęczyłem, aby wyszukać te ciekawostki, a Ty je kradniesz bez podania źródła i przypisujesz sobie. Uważam, że to nie jest w porządku, zarówno względem mnie, jak i Twoich widzów.

Zapowiedziałeś, że masz gotowych 5 kolejnych odcinków z tej serii. Jestem w stanie się założyć, że połowa, jak nie więcej ciekawostek jest wzięta ode mnie. Mam nadzieję, że edytujesz te filmy i wspomnisz na końcu, skąd masz te ciekawostki. Chyba, że będziesz na tyle bezczelny, że przypiszesz je sobie, olewając sprawę i okłamując tym samym swoich subskrybentów.

A widzowie Cage of MMA, jeśli chcecie znać już teraz część ciekawostek, które przygotował dla Was Tropiciel, wystarczy wejść na mojej stornie tutaj. Na ten moment jest ich w sumie 80.

Na końcu chciałbym wspomnieć, ze wracam do regularnego pisania i jako pierwszą w planach mam aktualizację rankingu zawodników poza UFC. Pozdrawiam 🙂

Zobacz również: Ile Pudzian zarobił na walce z Timem Sylvią? – Ciekawostki MMA cz. 6

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *