TOP 10 ciekawych walk do zorganizowania na KSW w 2019 roku

Na początku chciałbym Cię zaprosić do polubienia mojego fanpage’a na fb (LINK). Jest to pierwsze miejsce, gdzie publikuje moje wpisy. Ponadto znajdziesz tu ciekawe filmiki z nokautami z gal, czy walk ulicznych oraz inne interesujące publikacje z branży MMA. A teraz przechodzę już do tematu.

Początek stycznia to dobry moment na podsumowania ubiegłego roku, ale również na zastanowienie się, co może czekać nas w obecnym. Poniżej przedstawiam listę ciekawych walk, które moim zdaniem najprawdopodobniej zobaczymy w 2019 roku na KSW.

Zobacz również: Aktualizacja rankingu zawodników poza UFC

10. Marcin Wrzosek vs Daniel Torres

MMArocks yt/ twitter Daniel Torres

Kilka tygodni temu „Polish Zombie” wyzwał do walki Brazylijczyka. Starcie wydaje się sensowne, ponieważ zawodnicy mają kilka wspólnych mianowników. Obaj stoczyli pojedynek na ostatniej gali z numerem 46 i obaj przegrali – pierwszy z Salahdinem Parnassem, a drugi z Romanem Szymańskim. Panowie mają również na rozkładzie Filipa Wolańskiego. Marcin tak naprawdę zmierzył się już z każdym w tej dywizji w KSW, poza właśnie Torresem, zatem ten pojedynek prędzej czy później się odbędzie, a teraz jest na to najlepszy moment, tym bardziej, że najbliższa gala jest w Łodzi, czyli w mieście, gdzie trenuje Wrzosek.

Zobacz również: TOP 6 niespodzianek w UFC w 2018 roku

9. Łukasz Jurkowski vs Antoni Chmielewski

Kilka dni temu Juras rozpoczął obóz przygotowawczy do kolejnej walki. Antoni Chmielewski stwierdził, że ma zamiar stoczyć jeszcze ostatni w karierze, pięćdziesiąty pojedynek. O starciu tych dwóch weteranów mówi się już od jakiegoś czasu i uważam, że dojdzie do niego na jednej z najbliższych gal, prawdopodobnie tej w Warszawie.

8. Tomasz Narkun vs Wagner Prado

Foto: sportowefakty.wp.pl

O tym pojedynku również mówi się już od jakiegoś czasu. Tak naprawdę obecnie Wagner jest jedynym, godnym pretendentem do pasa KSW, a Narkun musi w końcu go obronić, bo w zeszłym roku ani razu nie był na szali. Co prawda mało osób wierzy, że Prado może zaskoczyć, ale Brazylijczyk ma nokautujący cios, z którym zawsze trzeba się liczyć. O ile Tomek nie będzie chciał wyruszyć na podbój kategorii ciężkiej, walka Narkun vs Prado w 2019 roku jest bardzo prawdopodobna. Myślę, że Wagnera dzieli najwyżej jedna wygrana od szansy walki o pas.

Zobacz również: TOP 13 najbardziej niespodziewanych wyników walk w KSW

7. Damian Janikowski vs Marcin Wójcik

Są to przegrani turnieju wagi średniej, który odbył się w 2018 roku, logiczne zatem jest zestawienie ich ze sobą. Tym bardziej, że ciężko wytypować zwycięzcę tej walki. Pojedynek ten może być naprawdę ciekawy i wydaje mi się, że zobaczymy go w pierwszej połowie roku.

6. Gracjan Szadziński vs Marian Ziółkowski

Foto: Piotr Dejneko / mmarocks

Zawodnicy mieli się już ze sobą zmierzyć na poprzedniej gali, jednak Gracjan musiał zrezygnować z występu z powodu kontuzji. Marian został na karcie walk i pokonał faworyzowanego Grzegorza Szulakowskiego. Po zwycięstwie Mariana jego potencjalne ponowne zestawienie z Szadzińskim wydaje się jeszcze ciekawsze. Uważam, że ten pojedynek jest teraz nieunikniony. Jeśli KSW chce mieć drabinki, ta walka musi się odbyć. Wygrana jednego czy drugiego powinna zapewnić walkę o pas z Mateuszem Gamrotem.

NASTĘPNA STRONA

Author: mmapunch

4 thoughts on “TOP 10 ciekawych walk do zorganizowania na KSW w 2019 roku

 1. Bedorf trenuje znowu w Ankosie więc nie będzie na 99% walki z Andryszakiem. I Juras nie dostanie Chmielewskiego. Gamrot prawdopodobnie zwakuje pas w 66, bo kolejną walkę chce stoczyć w 70.
  10 Jurkowski vs Thiago Silva
  9 De Fries vs Narkun –
  8 Wolański vs Azhiev
  7 Kaszubowski vs Souto
  6 Koike Erbst vs Parnasse
  5 Narkun vs Prado
  4 Szadziński vs Ziółkowski
  3 Kazieczko vs Kopera
  2 Wrzosek vs Torres
  1 De Fries vs Parobiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *