TOP 13 najbardziej niespodziewanych wyników walk w KSW

Na początku chciałbym Cię zaprosić do polubienia mojego fanpage’a na fb (LINK). Jest to pierwsze miejsce, gdzie publikuje moje wpisy. Ponadto znajdziesz tu ciekawe filmiki z nokautami z gal, czy walk ulicznych oraz inne interesujące publikacje z branży MMA. A teraz przechodzę już do tematu.

Jakiś czas temu udostępniałem wpis: „TOP 7 najbardziej niespodziewanych wyników walk„. Dotyczył on bardziej niespodzianek w skali światowej. Teraz natomiast chciałbym Wam przedstawić moim zdaniem TOP 13 najbardziej niespodziewanych wyników walk w KSW, czyli skupię się na naszej największej polskiej organizacji. Zestawienie poniżej:

13. Scott Askham vs Michał Materla

Foto: Sebastian Rudnicki

Pojedynek Scotta z Michałem odbył się 3 marca 2018 roku na gali KSW 42 w Łodzi. Materla był wówczas na fali 3 zwycięstw z rzędu przez nokauty. Askham natomiast był po 2 porażkach w UFC i jednym zwycięstwie na ACB niejednogłośną decyzją z Luke’em Barnatt’em. Zarówno fani jak i eksperci typowali w większości łatwą wygraną Polaka. Rzeczywistość okazała się inna. Anglik już w pierwszej rundzie pokonał Michała, nokautując go kopnięciem na wątrobę.

12. Philip De Fries vs Karol Bedorf

Foto: Sebastian Rudnicki

De Fries wchodząc do KSW był przez wielu bardzo niedoceniany (i chyba nadal jest). Nawet po jego wygranej debiutanckiej walce z Andryszakiem dużo osób powtarzało, że wynik pojedynku był wypadkiem przy pracy Michała, a nie efektem umiejętności Philipa. W drugim występie Anglika przeciwko Bedorfowi, kibice również nie wierzyli w De Friesa. Polak w tym starciu został totalnie zdominowany i poddany w drugiej rundzie kluczem. Walka odbyła się 6 października 2018 roku na gali KSW 45 w Londynie.

Zobacz również: TOP 10 gal UFC z największą sprzedażą PPV w historii

11. Artur Sowiński vs Kleber Koike Erbst

Foto: mma.pl

Starcie Artura z Kleberem było pierwszym w historii KSW pojedynkiem o pas kategorii piórkowej. Sowiński w tamtym czasie był po dwóch zwycięstwach w mało przekonującym stylu. Wygrał z Anzorem przez dyskwalifikację i z Vaso Bakocevicem przez niejednogłośną, bardzo bliską decyzję. Mało kto dawał Polakowi szanse z Koike, który był na fali 14 wygranych z rzędu, w tym 13 przed czasem, z czego jedno w KSW z Anzorem. W pojedynku zobaczyliśmy Sowińskiego w wersji 2.0, któremu udawało się bronić próby poddań Klebera i punktować go w stójce. Artur ostatecznie zwyciężył decyzją. Walka miała miejsce 28 listopada na gali KSW 33 w Krakowie.

10. Kleber Koike Erbst vs Anzor Azhiev

Foto: sporty-walki.org

Walka między tymi zawodnikami odbyła się 21 lutego 2015 roku na gali KSW 30. Przeciwnik Anzora został ogłoszony jakieś 2 tygodnie przed galą, zatem można domniemywać, że był problem ze znalezieniem rywala dla Azhieva i Kleber (dla którego był to debiut w KSW) nie miał pełnego obozu przygotowawczego. Czeczen był po zwycięstwie z Helsonem Henriquesem. Wcześniej dwukrotnie mierzył się z Sowińskim. Anzor przeważał w obydwu pojedynkach, jednak za pierwszym razem uderzył głową Artura, co zakończyło się wynikiem no contest, natomiast za drugim razem wyprowadził nielegalne kolano w parterze, za co został zdyskwalifikowany. Azhiev był uważany swego czasu za wielki talent i większość myślała, że Kleber zostanie pokonany. Koike jednak również okazał się ogromnym talentem i pokonał Anzora już w pierwszej rundzie przez poddanie.

Zobacz również: Ranking zawodników wagi półciężkiej poza UFC (aktualizacja)

NASTĘPNA STRONA

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *