TOP 10 prawdopodobnie najdroższych walk w historii KSW

Wynagrodzenie za walki w KSW jest tematem tabu. Właściciele nie dzielą się informacją o wypłatach dla swoich zawodników i ciężko stwierdzić, ile tak naprawdę zarabiają. W historii federacji było kilka głośnych pojedynków, za które z pewnością organizatorzy musieli sięgnąć głęboko do kieszeni. Poniżej znajduje się stworzona przeze mnie lista 10 prawdopodobnie najdroższych walk w historii KSW.

10. Mariusz Pudzianowski vs Paweł Nastula

Foto: Andrzej Banaś

Walka Pudziana z mistrzem Olimpijskim w judo odbyła się 6 czerwca 2014 roku na gali KSW 29. Zestawienie to było planowane już na początku kariery Mariusza w MMA, jednak doszło do niego kilka lat później, ponieważ jak sam Pudzian twierdził, gdy zaczynał, nie był na Pawła gotowy. Starcie wygrał Pudzianowski przez decyzję po rundzie dogrywkowej.

9. Mariusz Pudzianowski vs Marcin Różalski

Foto: Newspix MICHAŁ FLUDRA

Pudzian i Różal to jedne z najgłośniejszych nazwisk, które wystąpiły na KSW. Panowie na początku twierdzili, że nie chcą ze sobą walczyć, bo się znają, kolegują. Niechęć do tego starcia bardziej zgłaszał jednak Marcin, twierdząc, że ten pojedynek będzie nudny, bo Mariusz będzie chciał go przeleżeć. Ostatecznie jednak Panowie skrzyżowali rękawice 27 maja 2016 roku na KSW 35. Różal wygrał przez duszenie gilotynowe w 2 rundzie.

Zobacz również: Co dalej z uczestnikami gali KSW 46?

8. Mamed Khalidov vs Borys Mańkowski

Foto: KSW

Pojedynek ten był walką wieczoru gali KSW 39 na PGE Narodowym 27 maja 2017 roku. Starcie było pierwszym w historii KSW pojedynkiem dwóch mistrzów. Walka była bardzo wyrównana i ostatecznie Mamed wygrał przez decyzję.

7. Mamed Khalidov vs Tomasz Narkun 1

Foto: gs24.pl

Pierwszy pojedynek Mameda z Tomkiem odbył się 3 marca 2018 roku na gali KSW 42. Było to drugie w historii organizacji starcie mistrzów dwóch różnych kategorii wagowych. Po dwóch rundach dominacji w stójce Khalidova, Narkun poddał Mameda w 3 odsłonie pojedynku swoją koronną techniką, czyli duszeniem trójkątnym nogami.

Zobacz również: Aktualizacja rankingów po KSW 46

6. Mariusz Pudzianowski vs Karol Bedorf

Foto: echodnia.eu

Pudzian był przymierzany do Bedorfa przez kilka lat. KSW jednak zwlekało z tym zestawieniem, aż w końcu Mariusz doznał porażki i wtedy pojedynek z Karolem nie miał sensu. Gdy Pudzian się odbudował, a pozycja Karola nieco się osłabiła, starcie znów wydawał się ciekawe. Panowie zmierzyli się ze sobą 9 czerwca 2018 roku na KSW 44. Bedorf już w pierwszej rundzie pokonał Mariusza przez poddanie (kimura).

NASTĘPNA STRONA

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *