Co dalej z Wieczorkiem i innymi uczestnikami gali UFC 230?

Adam Wieczorek vs Marcos Rogerio de Lima

Niestety, przyjęcie walki z dwutygodniowym wyprzedzeniem okazało się niekorzystne dla Wieczorka. Adam poległ pewną decyzją sędziowską, tak naprawdę z zawodnikiem dywizji półciężkiej, który nie jest wybitny. Podczas pojedynku widać było brak obozu przygotowawczego. Już w drugiej rundzie Polak pływał. W wielu walkach Wieczorka można zauważyć, że jego bolączką jest siła fizyczna i zapasy. Uważam, że warto pomyśleć nad zejściem do kategorii niższej, na którą ma świetne warunki. Albo na poważnie wziąć trening siłowy, którego wciąż wielu zawodników się boi.

Foto: Noah K. Murray, USA TODAY Sports

Rywalem Adama może być teraz tak naprawdę każdy zawodnik spoza TOP 15 rankingu UFC. Osobiście widziałbym go z Danielem Spitzem, który ma w UFC rekord 1-2 i również, tak jak Wieczorek, pokonał Hamiltona.

Zobacz również: Ranking zawodników wagi lekkiej poza UFC

Israel Adesanya vs Derek Brunson

Ta walka potwierdziła, że Israel jest przyszłością kategorii średniej. Co by nie mówić, Brunson to czołówka, a Adesanya pokonał go bardzo pewnie przez nokaut. Nigeryjczyk prezentuje styl, który UFC bardzo odpowiada – świetna stójka i przyzwoite zapasy defensywne. Fani lubią oglądać takich zawodników i organizacja z pewnością będzie go mocno promowała.

Foto: Noah K. Murray, USA TODAY Sports

Można teraz zestawić pojedynek, który na papierze jest naprawdę świetny – Adesanya vs Paulo Costa. Z pewnością byłyby grzmoty. Oboje są niepokonani i mają 4 zwycięstwa w UFC.

Zobacz również: Zagraniczni zawodnicy MMA z polskimi korzeniami

Ronaldo Souza vs Chris Weidman

Po pierwszej, świetnej rundzie w wykonaniu Weidmana, wydawało się, że Amerykanin zwycięży pojedynek. Widać było irytację Souzy tymi prostymi Chrisa. W drugiej rundzie Jacare zaczął jednak przejmować inicjatywę w stójce i ostatecznie w trzeciej rundzie udało mu się znokautować przeciwnika.

Foto: mmajunkie.com

Obecnie rankingowo to właśnie Souza jest najbliżej walki o pas. Po aktualizacji Brazylijczyk wyląduje pewnie na miejscu 2. W lutym o mistrzostwo UFC zmierzy się Gastelum z Whittakerem. Myślę, że Jacare nie będzie chciał teraz z nikim walczyć i poczeka na zwycięzcę tego starcia. A co do Weidmana, może Dave Branch?

Zobacz również: Co dalej z Khabibem i innymi uczestnikami UFC 229?

Daniel Cormier vs Derrick Lewis

Mimo, że wynik był z góry znany, to pojedynek ciekawił za sprawą nokautującego ciosu Lewisa. Derrick był numerem 2, a Cormier nie dał mu żadnych szans. To pokazuje fenomen DC. Cały czas nie rozumiem, czemu sporo ludzi nie widzi w nim tego czegoś. W całej karierze wygrał z nim tylko Jones, a to o czymś świadczy. Chciałbym przypomnieć, że Daniel jest naturalnym ciężkim i zszedł do półciężkiej tylko dlatego, żeby uniknąć walki z panującym wtedy w królewskiej kategorii Velasquezem, który jest jego przyjacielem. W dywizji 93 kg chyba czuje się nieco gorzej i kto wie, jak potoczyłby się pojedynek z Jonesem w kategorii ciężkiej.

Foto: Noah K. Murray, USA TODAY Sports

DC prawdopodobnie stoczy swój kolejny pojedynek z Lesnarem i ja tam go chętnie obejrzę. A co do Lewisa, pewnie zrobi sobie dłuższe wakacje, bo w ciągu miesiąca stoczył 2 walki. Widziałbym go po przerwie z Miocicem. Oboje polegli z Cormierem, więc zestawienie sensowne.

A Wy z kim byście zobaczyli uczestników gali UFC 230?

Zobacz również: Co dalej z uczestnikami gali KSW 45?

Author: mmapunch

3 thoughts on “Co dalej z Wieczorkiem i innymi uczestnikami gali UFC 230?

 1. Wieczorek vs Spitz
  Rogerio de Lima vs Coulter
  Branch vs Brunson
  Adesanya vs Souza (Costa zawalczy z Romero)
  Weidman vs Rockhold
  Miocic vs Lewis
  Cormier vs Lesnar

  1. Były głosy o walce Romero z Costą, ale uważam, że Kubańczyk przejdzie do kategorii półciężkiej. Zresztą jego menadżer o tym wspomniał niedawno. Weidman vs Rockhold i Branch vs Brunson możliwe. Adesanya vs Souza w sumie też o tym myślałem, ale wydaje mi się, że Brazylijczyk poczeka na walkę o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *