Jak może wyglądać rozpiska kwietniowej gali KSW 43 we Wrocławiu?

Nie jest to jeszcze oficjalna informacja, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ksw w końcu zdoła zorganizować 5 gal w roku. Ksw 43 ma się odbyć we wrocławskiej Hali 100-lecia. Jak podaje portal mmanews, federacja zarezerwowała ten obiekt na 14 kwietnia. Postaram się przewidzieć, jakich zawodników i walk możemy tam oczekiwać.

Organizacja przyzwyczaiła nas do tego, że na ksw często występują reprezentanci miast, w których gala się odbywa. Z Wrocławia pochodzi Damian Janikowski. Mógłby skrzyżować rękawice z Haratykiem. Rafał wygrał ostatnio na innej gali z zawodnikiem ksw, Łukaszem Bieńkowskim, więc jest to bardzo sensowne i ciekawe zestawienie.

 

Możliwy jest występ Tyberiusza Kowalczyka, który z tego co pamiętam, miał dostać jeszcze jedną szansę. Tyberian mieszka w okolicach Wrocławia, więc czemu nie. Zobaczyłbym go w starciu z McSweeneyem, który bodajże kilka dni temu wygrał walkę przez nokaut. James osądzał kiedyś Kowalczyka o to, że podłożył się w walce z Pudzianem, także teraz Polak mógłby mu coś wyjaśnić. Drugą, ciekawą opcją byłoby starcie z Jayem Silvą. Stawiam jednak na Kowalczyk vs McSweeney.

Starcie, które jest niemal pewne, Marcin Wrzosek vs Kleber Koike Erbst, wielce prawdopodobne, że zobaczymy we Wrocławiu. Łódź odpada, ponieważ jak sam w wywiadzie dla mmarocks powiedział ostatnio Zombie, nie zdążyłby zrobić wagi.

Norman Parke jakiś czas temu wypalił na Instagramie, że wystąpi na kwietniowej gali ksw. Spekuluje się, że przeciwnikiem będzie Maciej Jewtuszko. Panowie wymieniali już uprzejmości w social mediach, a nawet kilka dni temu rozmawiali ze sobą podczas odcinka mmanews live, warto obejrzeć. To starcie jest chyba kwestią czasu.

Teraz tak. Pudzian vs Bedorf będzie prawdopodobnie eliminatorem do walki o pas. Ta walka odbędzie się jednak pewnie dopiero w czerwcu. Pudzian mówił, że wcześniej się nie wyrobi z przygotowaniami. Michał Andryszak ma zapewnioną walkę o pas, jednak szkoda by było, aby czekał na zwycięzcę starcia Pudzian vs Bedorf aż do września, dlatego myślę, że Longer zawalczy z jakimś mocnym zawodnikiem spoza federacji, bo aktualnie nie ma nikogo w ksw, z kim mógłby stoczyć ciekawy bój. Gdyby to był naprawdę dobry zawodnik, to nie przeszkadzałoby mi nawet to, że debiutant walczy o pas. Chętnie bym zobaczył Michała z Ivanem Shtyrkowem. To taki nasterydowany, niepokonany zawodnik zza wschodniej granicy. Kiedyś nawet wyzywał do walki Andryszaka. Ma na rozkładzie sporo legend. Nie wiem tylko, czy ten zawodnik jest możliwy do wyciągnięcia z Rosji.

Chciałbym, aby Anzor w końcu wrócił do walk i mam nadzieję, że będzie to właśnie na tej gali. A zestawiłbym go z zawodnikiem, z którym miał już walczyć na gali w Irlandii –z Antuem Racicem. Ostatnio nawet Chorwat wspominał coś o chęci zdobycia pasa ksw.

Gracjan Szadziński pokazał piękny nokaut na gali w grudniu i myślę, że federacja chętnie ponownie skorzysta z jego usług, ponieważ ten zawodnik za każdym razem daje z siebie wszystko. Zestawiłbym go z Paulem Reedmondem, który w Irlandii wygrał z Łukaszem Chlewickim.

Ciekawym starciem, do którego właściciele chcą doprowadzić, jest Soldic vs DuPlessis. Stawiam, że Panowie zawalczą w kwietniu.

Zostało jeszcze jedno miejsce w rozpisce. Chętnie zobaczyłbym walkę Sowiński vs Szymański, jednak mam wrażenie, że do tej walki niestety nie dojdzie. Myślę, że Artur nie będzie chciał już zbijać do 66, o czym w którymś wywiadzie chyba wspominał. Kornik mógłby pójść kategorię wyżej, w lekkiej mogłoby się zrobić ciekawie. A Szymańskiego można zestawić z Parnasse. Zawodnik ten wygrał w grudniu z Rajewskim.

Tak to widzę:

Michał Andryszak vs Ivan Shtyrkov

Kleber Koike Erbst vs Marcin Wrzosek

Roberto Soldic vs Dricus Du Plessis

Maciej Jewtuszko vs Norman Parke

James McSweeney vs Tyberiusz Kowalczyk

Damian Janikowski vs Rafał Haratyk

Roman Szymański vs Salahdine Parnasse

Gracjan Szadziński vs Paul Reedmond

Anzor Azhiev vs Antun Racic

A Wy jakie walki byście chcieli zobaczyć? Piszcie!

To by było na tyle w tym temacie, dzięki za uwagę, do następnego i zapraszam do dołączenia do mojej grupy na fb:

https://web.facebook.com/groups/1307141882764455/

Please follow and like us:

Author: mmapunch

2 thoughts on “Jak może wyglądać rozpiska kwietniowej gali KSW 43 we Wrocławiu?

  1. Myślę, że trochę za mocno naszpikowałeś tą gale gwiazdami. Wydaję mi się, że można byłoby poczekać z jedną walką np. Janikowski vs Haratyk i zamiast nich zestawić jakiś młodziaków (Chyba, że KSW zorganizuję np.11 walk). Bo jednak kariera zawodników nie trwa wiecznie, i zawsze młodzi się przydają.
    Z resztą się zgadzam.
    Serdecznie pozdrawiam!

    1. Czy ja wiem? Tak dużo tu gwiazd? Mi się wydaje, że wszystko jest w miarę dobrze rozłożone i są zarówno młodzi zawodnicy, jak i gwiazdy. No ale każdy ma swoje zdanie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *