McGregor vs Nurmagomedov na gali w Rosji ? Kogo możemy zobaczyć na gali w Rosji

Dokładnie 3 dni temu Khabib Nurmagomedov na swoim Instagramie wstawił zdjęcie z podpisem „Big news coming”. Poniżej fota:

 

Dwa dni później portal inthecage.pl, powołując się na dziennikarza Denisa Geyko doniósł, że ufc wynajęło Moskiewski Stadion Olimpijski na termin 14-15 września. Nie jest to informacja oficjalnie potwierdzona przez ufc, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jesienią będziemy świadkami debiutu największej organizacji na świecie w Rosji.

Stadion może pomieścić 35 tys. widzów, zatem będzie to gala duża, obsadzona na pewno mocnymi nazwiskami. Wiele osób spekuluje, że walką wieczoru będzie McGregor vs Nurmagomedov. Czy to możliwe? O tym napiszę na końcu. Najpierw o innych zawodnikach, którzy mogą się na tym wydarzeniu pojawić.

Do gali zostało 8 miesięcy, więc to sporo czasu i ciężko przewidzieć jakie walki zobaczymy. Na pewno wystąpi dużo zawodników z Rosji. Myślę, że na 100 procent pojawi się Alexander Volkov, który jest wysoko w rankingach i jest dosyć popularny w tym kraju. Rustam Khabilov, posiadający 5 zwycięstw z rzędu pewnie też zawalczy. Prawdopodobny jest występ „lekkiego” Mairbeka Taisumova, o którym też głośno w tym kraju. Gadzhimurad Antigulov pnący się w rankingach kategorii półciężkiej może zagościć, być może w walce z którymś Polakiem? Na tej gali może również wrócić zapomniany „ciężki” Ruslan Magomedov, który został dawno temu zawieszony za doping. Ramazan Emeev, który zadebiutował na gali w Polsce i pokonał tam Sama Alvey`a (wcześniej wygrywał z Vyacheslavem Vasilevskym), Alexey Oleynik, Rashid Magomedov… Wielu by tu jeszcze wymieniać.

Na gali z pewnością nie wystąpią tylko bohaterowie lokalni, ale również gwiazdy znane na całym świecie, ponieważ stadion mieści aż 35 tys. ludzi i do przyjazdu trzeba zachęcić również ludzi spoza Rosji. Zobaczymy również zawodników z całej Europy, a więc także z Polski. Prawdopodobnie ufc na tą galę sprowadzi jakiś debiutantów. Schlemenko jest popularny, jednak z tego co wiem jest zawieszony jeszcze w Stanach, tak więc musieliby go zatrudnić tylko na tą jedną walkę w Rosji, co jest mało możliwe. Zatem może Vyacheslav Vasilevsky? Znany nie tylko w Rosji. Jestem przekonany wręcz, że na pewno wróci temat podpisania kontraktu z Fedorem Emelianenką, jednak nie daje zbyt dużo szans na powodzenie. Mam nadzieję, że w końcu ufc dojdzie do porozumienia z Vitaly Minakovem, co by było wielkim wydarzeniem. I moim zdaniem to dojdzie do skutku. W Rosji jest bardzo dużo zawodników wartych uwagi, więc ufc na pewno kogoś ciekawego znajdzie. CZAS NA WALKĘ WIECZORU!

 

 

Czy będzie nią rzeczywiście Conor vs Khabib? Moim zdaniem absolutnie i zdecydowanie NIE! McGregora ciężko namówić do jakiejkolwiek walki, a co dopiero do walki na terenie wroga. To się nie stanie. Conor teraz jest „królem” i się na to po prostu nie zgodzi. Poza tym myślę, że mogłoby to być niebezpieczne dla całego wydarzenia ze względu na kibiców. Bardzo prawdopodobne, że w czasie walki (albo i przed) doszłoby do jakiś zamieszek. Wiadomo jak jest w Rosji i jak jest między fanami Conora a Khabiba.. Rosja to stan umysłu. Gdyby tak Conor pokonał Nurmagomedova, kibice mogliby coś „odwalić”. Zresztą w drugą stronę to również mogłoby pójść. A tak poza tym, to nie przypominam sobie, żeby była taka sytuacja, aby mistrz, którym co by nie było Conor jest, bronił pasa na terenie przeciwnika. Tak chyba nie było nigdy, więc tym bardziej tak nie będzie w przypadku Irlandczyka.

Wszystko to są spekulacje. Do gali zostało 8 miesięcy. Wiele może się stać. Tak naprawdę wydarzenie nie zostało oficjalnie potwierdzone, wiec zobaczymy jak to będzie.

Ufc musi się postarać, aby zapełnić stadion. Jednak sam Nurmagomedov w walce wieczoru moim zdaniem wystarczy. Poradzą sobie bez McGregora. Ufc wypełniło stadion na gali w Australii, gdzie w walce wieczoru walczyła Ronda, więc w Rosji z Khabibem na pewno sobie poradzą.

To by było na tyle w tym temacie. Chciałbym Was zaprosić do dołączenia do mojej grupy na fb dotyczącej mma: https://web.facebook.com/groups/1307141882764455/

Pozdro i do następnego!

 

Please follow and like us:

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *