Mieszanie się mma z boksem, czyli: zawodnicy mma w boksie, bokserzy w mma, ZUFFA BOXING, walki bokserskie na ksw

 

Zawodnicy mma w boksie

Po pojedynku McGregora z Mayweatherem wielu zawodników mma również chce spróbować swoich sił w boksie. Dla mnie, jako fana mma, nie jest to dobre zjawisko, ponieważ wolę oglądać mma niż boks. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby występy w boksie nie kolidowały z występami w mma, co jest raczej niemożliwe. Występ w boksie zawsze oznacza mniej walk w mma danego zawodnika.

Walkę Conora z Mayweatherem chciałem obejrzeć, bo to wyjątkowi zawodnicy. To dwóch charakternych gości, dwóch wielkich mistrzów i niezwykle medialne postacie. Show było gwarantowane, szczególnie na konferencjach. Mimo, że wynik był raczej łatwy do przewidzenia, to wiele osób stawiało na Conora i liczyło na sensację. Mayweather vs McGregor to był wyjątek. Np. taki Stipe Miocic, który wyzywał do walki Anthonego Joshuę, z całym szacunkiem, ale nie zrobiłby ani show, ani by nie nawiązał walki z pogromcą Kliczki. To samo byłoby z innymi zawodnikami mma. Zamiast w ringu, zdecydowanie wolę ich oglądać w oktagonie. Zdaje sobie jednak sprawę, ze zawodnicy mma cały czas będą krzyczeli o walki z bokserami, ponieważ tam są ogromne pieniądze, których w mma jeszcze przez jakiś czas nie będzie.

ZUFFA BOXING – UFC idzie w boks

Świat mma ze światem boksu będzie się mieszał coraz bardziej. UFC już oficjalnie ogłosiło, że stworzą coś takiego jak ZUFFA BOXING, gdzie będą odbywały się tylko walki bokserskie. Ja nie mam nic przeciwko temu, ale pod jednym warunkiem. Że gale ZUFFA BOXING nie odbiją się w żaden sposób na jakości gal UFC. Na ilości mogą się odbić, bo teraz jest przesyt ufc, ale niech jakość gal nie spada. ZUFFA BOXING jest stworzona tylko i wyłącznie z tego względu, że UFC zobaczyło, jaki jest potencjał zarobkowy w boksie. Boją się również, że mogą stracić Conora. Mogąc organizować walki bokserskie, mają większe szanse zatrzymać go. Generalnie mam nadzieję, że ZUFFA BOXING przyniesie same korzyści, szczególnie jeśli chodzi o zarobki zawodników mma.

Bokserzy idą do mma

Wszystko idzie też w przeciwną stronę. Bokserzy ostatnio (nawet było to już widoczne przed walką Conora z Floydem) chcą próbować swoich sił w mma. Oczywiste jest to, że również wielkiej kariery nie zrobią w mma, tak samo jak zawodnicy mma w boksie. Chęć walk bokserów w mma jest szczególnie widoczna na polskim podwórku. Między innymi dlatego, że mma u nas jest coraz bardziej modne oraz brakuje dobrych polskich promotorów boksu. Natomiast zupełnie przeciwnie jest w mma. Mamy świetnych promotorów tej dyscypliny – Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Bokserzy, widząc brak promotorów w ich sporcie oraz obecność dobrych promotorów w innym, pokrewnym sporcie, chcą zmienić dyscyplinę. Bardzo dużo się mówi o Arturze Szpilce w ksw (będzie nawet gościem specjalnym na ksw 41). Byłby to świetny ruch ze strony polskiej federacji i myślę, że za jakiś czas zobaczymy go w klatce. Zobaczcie ile ma lajków na fb. Kto nie zna Artura? Chyba nie ma takich osób. Przyciągnie nowe osoby. Swoją chęć walki w oktagonie wyraził równie Masternak. Czemu nie? Też przyciągnie środowisko bokserskie. Do mma oficjalnie już chyba przeszedł Krzysztof Zimnoch, który zawalczy na gali Babilon mma.

Super. Myślę, że tu się można już zastanawiać nad zestawieniem Szpilka vs Zimnoch, bo jak wiadomo, ksw współpracuje z Babilon mma. Dla mnie ta walka to kwestia czasu. Mamy jeszcze Mariusza Wacha, w kontekście którego też się mówi o mma. Były głośne plotki o potencjalnym zestawieniu go z Pudzianem

         

                 A może by tak walki bokserskie na ksw ?                  

Skoro UFC zacznie organizować walki bokserskie, to może w ksw też by się to opłaciło? Osobiście myślę, że tak. Na miejscu ksw rozważyłbym organizowanie walk bokserskich, ale tylko jako dodatek. 1-2 walki bokserskie na galę. Słuchałem kiedyś wywiadu z Tomaszem Adamkiem, który mówił, że żadna oferta finansowa nie skusi go do startów w mma, ale gdyby ksw zaproponowało mu walkę bokserską, to na pewno by ją rozważył. Więc dlaczego by nie? Dla mnie to ciekawy pomysł.

Reasumując, fajnie zobaczyć zawodników mma w walkach z bokserami, jednak na pewno będzie to kolidowało z występami w mma, dlatego wolałbym, żeby zawodnicy mma zostali w mma. Co do bokserów w mma, czemu nie. Niech przychodzą, próbują. Zawsze się to ciekawie ogląda. W tym temacie to by było na tyle, kolejny wpis w przyszłym tygodniu. Pozdro i do następnego!

Please follow and like us:

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *