KSW 41 – jak może wyglądać rozpiska i ogólnie o gali

 

W dzisiejszym poście chciałbym przedstawić jak może wyglądać rozpiska gali ksw 41 oraz ogólnie pogadać o tym wydarzeniu.

Ksw 41 odbędzie się… 23 grudnia w Katowicach. Termin naprawdę dziwny. Z jednej strony jestem spokojny, że mimo wszystko bilety zostaną wyprzedane, bo ksw ma wiernych fanów, którzy zawsze przychodzą na ich gale. Z drugiej jednak strony, nie ma chyba gorszego terminu niż dzień przed świętami. W takim terminie raczej nikt nie myśli, żeby gdziekolwiek jeździć, tylko o tym, żeby przygotować karpia. Właściciele mówią, że nie mieli innego terminu. No nie wiem, nie znam się na organizowaniu gal, ale dla mnie to dziwne, że przez cały grudzień nie było żadnej wolnej hali? Albo na początku stycznia? Jeśli nie, to Panowie zaczęli się za późno zajmować organizacją gali. No ale nic, włodarze jak sami mówią, nikt nie próbował robić tego typu wydarzeń w takim terminie, więc tak naprawdę nikt nie wie jak zareaguje rynek. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Ja życzę powodzenia.

Oficjalnie na gali zostały ogłoszone 3 pojedynki: Main event (dobrze, że ta walka jest Main Eventem a nie inna) Mańkowski vs Dricus Du Plessis, Popek vs Strachu i Kleber Koike Erbst vs Artur Sowiński

Borys Mańkowski vs Dricus Du Plessis. W ksw kategoria półśrednia jest słabo rozwinięta, albo i nawet bardzo słabo, dlatego można było się spodziewać, że ksw sięgnie po kogoś spoza federacji. Bo lepiej, żeby z Borysem zawalczył zawodnik debiutujący w ksw, którego można jakoś starać się fajnie wypromować i wcisnąć januszom, że jest wielkim mistrzem, niż np. dać ponownie Dawid Zwada, który chyba teraz jako jedyny nie jest po porażce w federacji w tej kategorii. Jest jeszcze Kamil Szymuszowski, który teraz walczy w lekkiej, ale mógłby spokojnie pójść (wrócić) kategorię wyżej i zawalczyć z Borysem. Skoro dają Mańkowskiemu nieznanego gościa z Afryki, to mogliby dać znanego zawodnika z Polski. Przecież chyba nawet Kamil ma więcej followersów na twitterze i lajków na fejsie niż ten Du Plessis (o ile w ogóle posiada konto na twitterze). Jest jeszcze Paul Lawrence i Rafał Moks, no ale Ci Panowie byliby bez sensu jako pretendenci do pasa. Moim zdaniem, gdyby ksw chciało załatwić lepszego zawodnika Borysowi, to by to zrobili. Ale ja ich rozumiem, nie chcą, aby ktoś pokonał ich wschodzącą twarz federacji. Na 100 procent są jacyś wolni zawodnicy lepsi od tego zawodnika. W przypadku Du Plessisa, na pewno właściciele federacji nie będą mogli mówić, ze wybrali takiego przeciwnika bo jest rozpoznawalny. Więc dlaczego takiego wybrali ? Sam jestem ciekawy jak się Panowie „wytłumaczą”. Chyba tylko tym, że jest to zawodnik młody. W sumie to lepszy młody, niż emeryt… Nie typuję kto wygra. Typowania będę robił z reguły w ostatnim tygodniu przed galą.

Popek vs Strachu. „Cyrk, przedstawienie, gówno, niepoważna federacja”… Boże, już mnie głowa boli od takich komentarzy. Ja naprawdę nie rozumiem ludzi, którym tak szkodzi jeden freak fight na gali. Jak tak szkodzi, wystarczy wyłączyć telewizor (powtarzane milion razy, ale i tak będzie ból dupy za takie zestawienia). Tak naprawdę każdy jest ciekawy, jak ta walka się potoczy. KAŻDY. Widać to po ilości komentarzy pod newsami ogłaszającymi tą walkę. Ci, co mówią że nie obejrzą tej walki, na pewno ją obejrzą. Bo co się tu wydarzy ? Tego nie wie nikt. I to jest właśnie ciekawe. Już po ogłoszeniu podpisania kontraktu ksw ze Strachem było raczej pewne, że zawalczy z Popkiem. Lepszego wyboru tu chyba nie można było dokonać.

Kleber Koike Erbst vs Artur Sowiński. Szczerze mówiąc, myślałem, że Kleber zostanie zestawiony z Romanem Szymańskim. Ale tak się nie stanie (przynajmniej teraz). Druga walka tych zawodników może być naprawdę ciekawa. Dziwne jest jednak to, że już po jednej wygranej walce Artur dostaje znów szansę walki o pas, mimo, że wspomniany Roman wygrał 2 walki z rzędu. Ja bym z tym rewanżem poczekał na miejscu ksw i bym zestawił Kornika z jakimś mocnym zawodnikiem spoza Polski, przy okazji wzmocniłoby to kategorię piórkową. Drugą opcją byłby Filip Wolański. Oboje mają na koncie przegraną z Wrzoskiem i oboje wygrali swoje ostatnie walki.

Na karcie zostało jeszcze 6 miejsc. Myślę, że zestawienie, które zobaczymy na 90 procent to starcie Szulakowski vs Szymuszowski. Ta walka od jakiegoś czasu już się przewija w mediach, momentami Szuli w wywiadach różnych dawał do zrozumienia, że właśnie może zawalczyć z Szymuszowskim. Wygrany o pas z Gamerem.

Kolejnym zawodnikiem raczej pewnym jest Tomasz Narkun. Na fb pod jednym z jego zdjęć, ktoś zapytał czy będzie walczył na gali w grudniu i Tomasz odpowiedział, że raczej tak. Kto jego przeciwnikiem ? Po wygranej w tej kategorii jest Juras, który w grudniu, jak sam chyba gdzieś mówił nie zawalczy, zresztą nie sądzę, żeby ksw chciało ich zestawiać. Drugim zawodnikiem po wygranej jest Chris Fields, który na gali w Irlandii pokonał Michała Fijałkę i myślę, że to właśnie on zawalczy z Narkunem. Ja bym zobaczył osobiście Tomka z jakimś mocnym zawodnikiem spoza federacji, a Fieldsa zestawił z Wójcikiem bądź Jurasem na kolejnej gali. Ale myślę, że ksw zorganizuje walkę Narkun vs Fields o pas.

Następny „pewniak” (wiadomo, wszystko się może zdarzyć) jest Fernando Rodriguez, który jakiś czas temu trochę przedterminowo wypalił, że wystąpi na gali ksw 41. Tylko pytanie z kim. Szczerze mówiąc, są 2 typy: Andryszak i Bedorf. Ciężko powiedzieć co z Karolem. Miał kontuzję, którą nie wiadomo czy w pełni wyleczył. Poza tym, podobno jest konflikt na linii Bedorf – ksw. Nie wiadomo też czy Karol pogodzi rolę filmową z przygotowaniami do gali, jeśli nawet by pogodził, to nie wiem czy chciałbym zobaczyć od razu rewanż. Karol mógłby zawalczyć z kimś innym. Myślę jednak, ze Bedorf w tym roku nie wystąpi na ksw. Stawiam, że właściciele zestawią Fernando z Andryszakiem (o ile ten wyjdzie bez żadnej kontuzji po walce w kickboxingu, która odbędzie się 3 listopada w Dubaju) i stawką będzie pas, skoro Różal zwakował trofeum.

Bardzo prawdopodobne, że na ksw 41 wystąpi również Damian Janikowski (też chyba gdzieś w wywiadzie o tym mówił, że w tym roku zawalczy). Tutaj ciężko przewidzieć jakieś konkretne nazwisko rywala, ponieważ jego przeciwnikiem będzie prawdopodobnie zawodnik pokroju Gallegosa. Czyli zupełnie nieznany, dosyć doświadczony średniak z zagranicy. Nie pokuszę się o typowanie nazwiska, bo Damian zawalczy raczej z zupełnym „randomem”.

Myślę, że na gali zobaczymy również Anzora Azhieva, który nie zawalczył na gali w Dublinie przez zatrucie pokarmowe. Na pewno może już trenować i spokojnie zrobić (a raczej podtrzymać) formę do ksw 41. Jeśli Anzor zawalczy, to zobaczymy go pewnie z przymierzanym do niego Antunem Racicem, który wystąpił na ostatniej gali ksw 40.

Kolejna walka, którą obstawiam na tej gali to Wrzosek vs Szymański. Skoro już wiemy, że nie zobaczymy Romana w walce o pas, to z kim innym ma zawalczyć jak nie z Wrzoskiem ? To może być naprawdę dobra, widowiskowa walka.

Reasumując, moim zdaniem karta walk ksw 41 może wyglądać następująco:

Mańkowski vs Du Plessis
Popek vs Strachu
Narkun vs Fields
Andryszak vs Rodriguez
Koike Erbst vs Sowiński
Szulakowski vs Szymuszowski
Wrzosek vs Szymański
Azhiev vs Racic
Janikowski vs średniak z dobrym rekordem z zagranicy

Dzięki za uwagę i do następnego!

 

Please follow and like us:

Author: mmapunch

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *